novinky

08.09.2023

SOBIC zahájil první výstavou fotografií novou aktivitu

Pro rozvoj je nezbytná nejen věda, ale i umění. Tak jako jsme přinesli veřejnosti unikátní výstavu Čestmíra Sušky Věci venku, zahájili jsme v úzké spolupráci se společností FUTUREUM nový projekt zpřístupňující tvorbu inspirativních fotografů. Doplňují koncept Futurea o další významný estetický a emocionální rozměr.

První výstavu s názvem „Ostravská sezóna“ připravil Petr Hrubeš, který se současně ujal role kurátora nové fotografické galerie. Pochází z Havířova a je absolventem Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Spolupracuje s divadlem Petra Bezruče a divadlem Mír. Jako kameraman pracuje také pro Českou televizi a je autorem mnoha hudebních i dokumentárních videí. Se svou ženou, Ditou Pepe, se podílí na knižních a výstavních projektech. Velká část fotografií, kterou budete mít možnost vidět na výstavě, vznikla z těchto spoluprací. 

Kdyby to nebyly fotky, ale hudba, asi bych řekl, že dělám alternativní pop mixnutý death metalem.“ říká o výstavě Petr Hrubeš.  

Průřezová výstava fotografií bude zahájena vernisáží 6. 9. 2023 a potrvá do konce roku. Výstava bude zpřístupněna pro veřejnost od čtvrtka do neděle v čase od 10 do 18 hodin (www.futureum.cz).

všechny novinky